SAVE THE DATES

Saturday

July 9th

HOME RUN DERBY

BANQUET

ALL STAR GAME

2021
EAST ROSTER

2021 
WEST ROSTER

HEAD COACH: CHAD LONGE

ASSISTANT COACHES: 

JED HIXSON-GRAYSON

BRIAN KREHMEYER-WESLEYAN

RUSS BAYER-SOUTH FORSYTH 

 HEAD COACH-KEITH BROWN

ASSISTANT COACHES:

JIMMY KEANE-NCC

JASON ELLER-SEQUYOAH

BILLY NICHOLSON-JOHNS CREEK

CAEastWestlogo_20.png

                      BRETT BARFIELD  P  NORTH FORSYTH

                       JAKE BEAVER  P  FLOWERY BRANCH

                       TRENTON BURNETT  P  LOGANVILLE

                             DAWSON COE  P  LOGANVILLE

                   MASON COMPTON  P FLOWERY BRANCH

                       BRIAN GARMON  P WEST FORSYTH

                   BAYLOR HOMESLEY  P NORTH FORSYTH

                               COLIN LINDER  P LAMBERT

                       JACKSON MARCANTEL  P  LANIER

                 PARKER MARLATT  P HEBRON CHRISTIAN

                                  RHETT WELLS  P GAC

                         MANNING WEST  P APALACHEE

                           JACOB BRIDGES  C  ARCHER

                        BRYCE HUBBARD  C  WESLEYAN

                          ANDREW WALTON  C  LANIER

                    JONATHAN JAIME  1B  BROOKWOOD

               BRENNAN HUDSON  1B  SOUTH FORSYTH

                    BRANT BAUGHCUM  SS/2B  BUFORD

                        DE'YON CANNON  SS  GRAYSON

                     JACKSON GASPARD  2B/P  BUFORD

                       COLIN HOUCK  SS/2B  PARKVIEW

                    RYAN BECKER  3B  SOUTH FORSYTH

           CONNOR JONES  3B  PROVIDENCE CHRISTIAN

                BRAXTON BROOKS  OF  WALNUT GROVE

                       PARKER BROSIUS  OF  LAMBERT

                       RILEY STANFORD  OF/P  BUFORD

                          JAYDEN TALIK  OF  PARKVIEW

                      ALEX URIAS  OF  SOUTH FORSYTH

BRYCE ARCHIE  P  MCEACHERN
LORENZO ATWELL  P  HILLGROVE
ADAM BROOKS  P  SEQUOYAH
JACK BUTLER  P  POPE
DAWSON CAMPBELL  P  POPE
CARTER DAVIES  P  ST FRANCIS
MAX EICHENBERGER  P/C  CHEROKEE
ZACH HARRIS  P  CAMBRIDGE
LEX KENNY  P  CHEROKEE
RYDER MOYE  P  SEQUOYAH
DYLAN REID  P  NORTH SPRINGS
RYAN TAYLOR  P  RIVER RIDGE
JARED JONES  C  WALTON
TYLER JACKSON  C  NORTH SPRINGS

LOGAN BRYSON  1B/P  WOODSTOCK
BARRETT ELDRIDGE  1B/OF  WALTON
JACKSON FRANK  2B  ALPHARETTA
JACKSON WESTMORELAND  2B/SS  ST FRANCIS
RJ AUSTIN  SS/P  PACE ACADEMY
KAI CUNNINGHAM  SS/2B  LOVETT SCHOOL
KYLE ROBITZSCH  SS/2B  NORTH COBB
TJ KLOIBER  3B  JOHNS CREEK
JAKE STREETER  3B  NORTH SPRINGS
BENJY TUCKER  3B  MT PISGAH CHRISTIAN
JADEN ANDERSON  OF  MT PISGAH CHRISTIAN
KAMERSON DOUGLAS  OF  WOODSTOCK

 

HYPERBARIClogonew_edited.png

EVENT SPONSORS

MakeAWish_blue.png
CApitchingninjalogo2_edited_edited.png

EVENT SPONSORS

HYPERBARIClogonew_edited.png
CAahplogo1_edited.png
MakeAWish_blue.png
CAtrackman1.jpg

2019 COBB COUNTY ALL STARS

CobbNA
CobbNA
2019 Cobb Team (1)
2019 Cobb Team (1)
CA2019cobbgwinnettPancer
CA2019cobbgwinnettPancer
CobbGwinnettASGcobb
CobbGwinnettASGcobb
CobbGwinnettMOPBlomquist
CobbGwinnettMOPBlomquist
CobbGwinnett3JonesPOY
CobbGwinnett3JonesPOY
CobbGwinnett4Characteraward
CobbGwinnett4Characteraward
A-016
A-016
CobbGwinnett
CobbGwinnett

HEAD COACH:  KEITH BROWN

C  HARRY FORD  NORTH COBB  SOPH

C  JARED JONES  WALTON  FR

C  WILLIAM MOSLEY  ALLATOONA FR 

1B  WILBERT ESPINAL  SOUTH COBB SOPH

1B  JAMES TIBBS  POPE  FR

2B  JACK GILSENAN  HILLGROVE  JR

2B  BRETT BLOMQUIST  ALLATOONA  SOPH

SS  BEN ANDERSON  WALTON  JR

SS  GINO GROOVER  WALKER  JR]

3B  TRACE CATE  HILLGROVE  JR

OF  WILL FINCHER  KENNESAW MT  JR

OF/P  CJ WHALEY KENNESAW MT  SOPH

OF  DAVIS HODGES  WALKER  SOPH

OF  NATE SHIPLEY  POPE  JR

OF  MICAIAH WILLIAMS  WALTON  JR

P  LEO GIANONNI  WHEELER  JR

P  AIDAN  MOZA  NCC  SOPH

P  CARLSON REED  MARIETTA  JR

P  REID ROBERTSON  POPE  JR

P  GEOFFREY WATKINS  LASSITER  JR

P  NATHAN WILLIAMS  NORTH COBB  JR 

P  SAIVION  MOHAMMED  MCEACHERN  SOPH 

P  LOGAN MCGUIRE  ALLATOONA SOPH

P  RYNE ORIA  KENNESAW MOUNTAIN  JR

P  ADAM LOVE  LASSITER  JR

CAEastWestlogo_20.png

COLLEGES
 

 

ACC, SEC
ACC, SEC


AUBURN
IVY LEAGUE


ACC.SEC

DUKE

ACC/SEC




ACC/SEC

KSU, FURMAN


ACC. SEC

COMMITTED

GEORGIA TECH

LSU

 FLORIDA STATE

 UNC-CHARLOTTE

NORTHWESTERN

 MERCER

UAB

WVU

DALLAS BAPTIST

2019 GWINNETT COUNTY ALL STARS

CAEastWestlogo_20.png
2019 Gwinnett Team (1)
GwinnettNA2
CA2019cobbgwinnettPancer
CobbGwinnettASGend
CobbGwinnett2CollinsPOY _edited
CobbGwinnett4Characteraward
1/1

COMMITTED

GEORGIA

EASTERN KENTUCKY 

TENNESSE 

YOUNG HARRIS

GEORGIA TECH

GEORGIA

JOHNS HOPKINS

VANDERBILT

EASTERN KENTUCKY

VANDERBILT

SOUTH CAROLINA

GEORGIA STATE 

JOHNS HOPKINS

VANDERBILT

GEORGIA SOUTHERN

STANFORD

GEORGIA TECH

Schools
 

SEC

 

 

 

 

ACC SEC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DAVIDSON

 

 

 

 

 

ACC SEC

 

 

ACC SEC

HEAD COACH: CHAD LONGE
 C  COREY COLLINS  NORTH GWINNETT JR
 C  DANIEL HAAB  NORCROSS JR
C  ANDREAUS LEWIS  SOUTH GWINNETT SOPH
C  CHARLIE TAYLOR  WESLEYAN  JR
1B  TRAVIS BURNETTE  COLLINS HILL  JR
2B  JOHN ANDERSON  GRAYSON  JR
JACKSON BOYD  HEBRON CHRISTIAN
GARRETT SPIKES  MOUNTAIN VIEW  JR
3B  ELI LEDFORD  BUFORD  JR
OF  PIRMIN BRECHBUHL  GAC  JR
OF   DRUW JONES  WESLEYAN  FR
OF  ANDREW LEWIS  SOUTH GWINNETT  SOPH
OF  KENNY MALLORY  MOUNTAIN VIEW  SOPH
OF  JOSH SHULER  NORTH GWINNNETT  JR
OF  TREY MESSER  ARCHER  JR
OF  JONATHAN PONDER  PARKVIEW  JR
P  WYATT COPELAND  WESLEYAN  JR
P  MILES GARRETT  PARKVIEW  JR  
P  DAWSON HAMILTON  GAC  JR
P  JOSE JENNINGS  DULUTH  JR
P  ADAM JONES  PEACHTREE  RIDGE  SOPH
P  BEN JOHNSON  PROVIDENCE CHRISTIAN  JR
P DYLAN LESKO  BUFORD  FR
P  BRANDT PANCER  NORTH GWINNETT  JR
P  XANDER STEPHENS  PARKVIEW  JR
P  RILEY  STANFORD  BUFORD  FR

                         2019

                   New Jersey 

        SOUTH ALL STAR TEAM